روز جهانی خانواده

روز جهانی خانواده

روز جهانی خانواده

شاید هیچ‌چیز به اندازه خانواده در استحکام و شکل گیری بنای هر جامعه ای موثر نباشد. از اینرو همواره منابع و امکانات هر کشوری به تقویت بنیان خانواده و کمک به شکل گیری آن کوشیده است. لذا در هر کشوری که پایه های خانواده مستحکمی دارد و از بنیانی قوی برخوردار باشد، آن جامعه در مسیر توسعه و پیشرفت قرار می گیرد. در این مقاله قصد داریم به روز جهانی خانواده بپردازیم.

در واقع ریشه بسیاری از ناهنجاری ها و بزه های اجتماعی و… نیز در جوامعی رخ می دهد که بنیان خانواده در آنها فروریخته یا ضعیف است و بالعکس در جوامعی که از بنیان خانواده قوی برخوردارند، بزه و ناهنجاری های اجتماعی کمتری دیده می شود.

بر این اساس از سال ۱۹۹۴ و توسط مجمع عمومی سازمان ملل، ۱۵ می هر سال که مصادف است با ۲۵ اردیبهشت به عنوان « روز جهانی خانواده » نامگذاری شده است تا محور و کانون توجه کشورهای مختلف قرار گیرد.

با اینحال اگر خانواده را گروهی از افراد بدانیم که از طریق مکان زندگی مشترک، هم خونی یا تمایل سببی با هم وابستگی دارند در این صورت می توان تاریخ شکل گیری اولین خانواده ها را به اندازه چند صباحی پس از تاریخ پیدایش بشر برآورد کرد.

همچنین می توان بر اساس مبانی انسان شناسی نهاد خانواده را در سه دسته زناشویی، مادرتباری و خانواده گسترده قرار داد. که در اولی مادر و بچه هایش و در دومی زن و شوهر و بچه ها  و  در سومی پدر و مادر و بچه ها با دیگران یک خانواده را تشکیل می دهند.

نقش و اهمیت خانواده در جامعه

در ایجاد و بقای هر جامعه ای می توان مهمترین و بیشترین نقش را متعلق به خانواده دانست که به عنوان کوچکترین و کهن ترین بخش از جامعه ایجاد می شود. از اینرو این رکن مهم جامعه که والدین از هدایتگران آن هستند، می تواند بستری را فراهم أورد تا انسان در آن تعلیم یافته و با اصول زندگی اجتماعی و تفاهم با دیگران آشنا شود.

با اینحال علاوه بر تولید مثل و پرورش کودک، اجتماعی کردن فرد و آموزش و پرورش را نیز بر عهده دارد. همچنین فرای این مسائل، خانواده از نقش مهمی در انتقال هنجارهای اجتماعی و میراث فرهنگی برخوردار است و با نظام پایگاهی جامعه در ارتباط است.

لذا بر اساس آنچه گفتیم و با توجه به اینکه فرد در خانواده به دنیا می آید و تربیت او نیز در خانواده شکل می گیرد و… نقش و اهمیت خانواده در جامعه عیان می گردد.

روز جهانی خانواده

علت نامگذاری روز جهانی خانواده

۲۰ سپتامبر سال ۱۹۹۳ دربردارنده قطعنامه مهمی بود برای تعیین روزی در جهت گرامی داشت مهمترین رکن اجتماعی هر جامعه ای یعنی خانواده، که طی آن توسط مجمع جهانی سازمان ملل تاریخ ۱۵ مه مصادف با ۲۵ اردیبهشت به عنوان روز جهانی خانواده اعلام شد.

هدف از تعیین این روز فراهم آوردن بستری بود تا جوامع مختلف بتوانند در قالب موضوع خانواده، به توسعه سطح آگاهی های عمومی بپردازند.

این آگاهی های عمومی می تواند باعث گرم شدن کانون خانواده در این جوامع و در نتیجه تربیت انسان هایی با شخصیت سالم باشد که بسیاری معتقدند بهتر از آموزش معلوماتی هست که شخص قدرت و شعور استفاده از آن را ندارد.

هدیه به مناسبت روز جهانی خانواده

در مجموعه هدایای ایران پنز به مناسبت روز جهانی خانواده، مجموعه ای از هدایای مناسب این روز اعم از انواع خودکار و قلم، انواع تابلو دیواری زانکو، انواع کیف و ساعت رومیزی، انواع هدیه خاص و انواع هدیه ویژه روز جهانی خانواده، متناسب با انواع سلیقه و بودجه ها عرضه می شود که خدمات چاپ یا حکاکی هر نوع متن و پیام اختصاصی از جمله متن و پیام مختص روز جهانی خانواده نیز با بهترین کیفیت بر روی آنها انجام می پذیرد.

هدیه خانوادگی در مجموعه هدایای ابران پنز

از جمله خدمات ویژه و خاصی که مجموعه ایران پنز در سایت خود ارائه می نماید و مشابه چنین خدماتی در جایی نخواهید یافت، خدمات هدیه خانوادگی است که طی آن متناسب با تعداد اعضای خانواده ها از میان محصولات هدیه ای که در سایت خود موجود دارد و امکان ست آن به صورت چند تایی هست، امکان درج متن و پیام اختصاصی خانوادگی را نیز می دهد.

بر این اساس امکان درج هر نوع متن و پیام به صورت گروهی و ردیفی بر روی هدایای خانوادگی وجود دارد. مثلا استفاده از یک خط و نشان یا آرم و لوگوی مشترک خانوادگی یا مورد علاقه عمومی و… در همه محصولات یک هدیه خانوادگی که توسط پدر یا سرپرست خانواده برای تمام اعضای خانواده به مناسبت روز جهانی خانواده تهیه شده است.

این باعث خواهد شد تا هدایای خانوادگی حداقل در یک چیز وجه اشتراک داشته و متحدالشکل باشند.

مشاهده پیج اینستاگرام فروشگاه ایران پنز

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *