ساخت خودکار

ساخت خودکار

خودکار چگونه ساخته می شود؟  + ساخت خودکار

خودکار یک ابزار نوشتاری مهم و پرکاربرد است در ساخت خودکار جوهر غلیظ و چسبناک موجود در یک لوله را به لطف توپی ای که در نوک آن قرار دارد، به سطح کاغذ منتقل می کند. همچنین به جهت حمل راحت و حجم و اندازه کوچک و در دسترس بودن، کاربرد گسترده ای در زندگی روزمره یافته است.

اجزای خودکار

رایج ترین رنگ های جوهر در ساخت خودکار ، آبی و مشکی و همینطور قرمز هستند و خودکارهایی به رنگ های دیگر نیز تولید می شوند. با آنها می توان خطی به طول ۲ تا ۳ کیلومتر کشید. ابعاد لوله پلاستیکی نازک داخل یک خودکار معمولی دارای قطر ۲ میلیمتر است و طول آن ۱۲۰ میلیمتر می باشد. با اینحال خودکارها از اجزایی اعم از توپی، سوکت توپی، جوهر، لوله پلاستیکی، بدنه و درپوش ساخته می شوند.

اختراع خودکار + خط تولید خودکار

در ساخت خودکار از ساختار ساده ای استفاده میگردد که ساختمان تشکیل دهنده آنها بدور از پیچیدگی است. اختراع آن به یک ملوان آمریکایی به نام جان لود منتسب است که یک قلم با نوک توپی ساخت و از آن برای علامت گذاری بر روی پوست استفاده کرد. بعدها این اختراع توسط لادیسلاو بیرو مجارستانی که سردبیر روزنامه بود به اتفاق برادر شیمیدانش در سال ۱۹۳۵ ساخته شد.

چندی بعد برادران بیرو که از ظلم نازی ها به آرژانتین گریخته بودند، قلم ساخته شده را به رئیس جمهور آرژانتین، آگوستین ژوستو نشان دادند و با تشویق رئیس جمهور، کارخانه ای در آرژانتین تاسیس کردند. آنها در تلاش دوم موفق بودند. میلتون رینولدز که این خودکارها را در آرژانتین دیده بود، از شیکاگو شروع به فروش این خودکارها کرد. لذا از دهه ۱۹۴۰، رقابت رو به رشد بین تولید کنندگان برای ساخت خودکار شروع شد.

ساخت خودکار

مراحل تولید خودکار

از مهمترین مشخصه های خودکار، نوک آن است که از یک توپی ساچمه ای برخوردار است. اگرچه در گذشته این توپی ساچمه ای از یاقوت کبود مصنوعی و کاربید تنگستن ساخته می شد، اما امروز معمولا این توپی از فولاد ساخته می شود. قطر توپی حدود یک میلی متر است که در شکافی به اسم سوکت قرار می گیرد تا بتواند بچرخد.

انتهای این شکاف به یک لوله پلاستیکی یا فلزی حاوی جوهر متصل است و هنگامی که توپی بر روی کاغذ فشار داده می شود و حرکت می کند، جوهر با عمل مویرگی از لوله کارتریج پایین می آید. در این حالت توپی خودکار، نقش دریچه ای برای کنترل جریان بیش از حد جوهر را نیز دارد. با اینحال خودکارها در انواع مدل های مختلف و با تکنولوژی های ساخت متفاوتی تولید می گردند .

 

خرید خودکار

جالب است بدانید در وب سایت مجموعه هدایای ایران پنز، محصولات برترین و بهترین برندهای تولید کننده قلم و خودکار اعم از شیفر، کراس، یوروپن، ایپلمات، پیرکاردین، فوراور، دلتا، سناتور و.. عرضه می شود که می توانید بر اساس نیاز و سلیقه خود دست به انتخاب زده و با قیمت های مناسب سفارش دهید.

کلیدواژه : ساخت خودکار
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *