مزایای استفاده از قلم نسبت به وسایل الکترونیکی

مزایای استفاده از قلم

توضیح مزایای استفاده از قلم نسبت به وسایل الکترونیکی

در این مقاله ی کاربردی قصد داریم به موضوع برتری قلم های نوشتاری نسبت به تجهیزات الکترونیکی بپردازیم. دنیای امروز، دنیای الکترونیک می باشد و تقریبا اکثر مردم در سراسر دنیا از وسائل کامپیوتری بهره می برند. این مقاله به ۴ فایده قلم های عادی نسبت به تجهیزات کامپیوتری می پردازد.

یادگیری، تمرکز، طراوت و  خلاقیت را می توان از فواید استفاده از قلم ها دانست. اگر علاقه مند هستید تا فرایند یادگیری در ذهنتان بهتر انجام گیرد می توانید موارد مهم را بر روی کاغذ بیاورید. این کار تنها بوسیله ی قلم های نوشتاری صورت می گیرد. اگر هدفتان تمرکز و جلوگیری از حواس پرتی و بیماری فراموشی می باشد می بایست از روش هایی که تمرکز را به شما هدیه می دهند استفاده کنید.

یکی از این روش ها نوشتن می باشد و قلم ها نقش کلیدی در این امر دارند. مورد بعدی طراوت بوده که افراد در دنیای امروزی بشدت به آن نیاز دارند. نویسندگی سبب می شود ذهن همواره جوان و پویا باقی بماند و طراوت خود را حفظ نماید. مورد آخر خلاقیت است که نوشتن این امر را برای شما تسهیل می نماید. شما با نوشتن می توانید مشکلات مختلف را با روش های متعدد برطرف سازید.

در واقع نوشتن سبب می شود ذهن شما درگیر مسائل گردد و برای مشکلات، راه حل های گوناگونی را پیدا نماید. در ادامه درمورد مزایای استفاده از قلم بطور خلاصه شرح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

استفاده از قلم ها، یادگیری بهتر

بخاطرسپاری مطالب را می توان یکی از بهترین روش های آکادمیک در حوزه ی آموزشی دانست. در این روش ها فرد باید خلاصه مطالب و نکات کلیدی را در برگه های کوچک یادداشت نماید. با این عمل متون نوشته شده در ذهن فرد نقش می بندد و تا مدت های زیادی از ذهن او خارج نمی گردد.

مهمترین قسمتی که در این فرایند نقش دارد فعال کننده مشبک مغز می باشد که تنها وقایع مهم را بخاطر می سپارد. شما با نوشتن می توانید به قسمتی از مغز سیگنال خاصی دهید.

با این سیگنال فعال کننده مشبک متوجه اهمیت متن می شود و آن را در ذهن شما حک می نماید. باید یادآور شویم که با تایپ نمی توانید این امر به نتیجه برسانید زیرا ذهن تنها به فرایند های فیزیکی مانند نوشتن پاسخ مثبت می دهد.

نوشتارها، افزایش خلاقیت بشری

استفاده از قلم ها در بین نویسندگان بسیار مشهود است. آیا تا به حال از خود سوال نکرده اید که چرا با وجود این همه ماشین تحریر و کامپیوترهای خانگی باز نویسندگان از قلم ها استفاده می کنند؟ باید این نکته را خدمت شما عرض کنیم که فرایند نوشتن و استفاده از نوشت افزار ها بصورت ذاتی خلاقیت آور می باشد و نویسندگان بیش از هر فرد دیگری به این خلاقیت نیازمند می باشند. تنها کافیست یک مسئله ی سخت را بر روی کاغذ بیاورید و شروع به حل آن نمایید.

خواهید دید که سرعت حل شما نسبت به استفاده از سیستم های کامپیوتری تا حد بسیار زیادی افزایش پیدا می کند.

مزایای استفاده از قلم نسبت به وسایل الکترونیکیقلم ها، جلوگیری از عدم تمرکز

زمانی که شما اقدام به نگارش می نمایید در واقع ذهن خود را درگیر یک مسئله ی خاص می کنید. ذهن مانند هر یک از اعضای بدن نیازمند تمرین می باشد تا صدمه نبیند. یکی از مهمترین صدمات ذهن، فراموشی و حواس پرتی می باشد. مهمترین تمرین برای ذهن، نگارش است. شما می توانید با استفاده از قلم ها اقدام به نوشتن کرده و ذهن خود را تقویت کنید.

نگارش و قلم ها، تاثیر در پویایی ذهن

شاید مفهوم اینکه یک ذهن جوان است برای بسیاری از افراد مبهم باشد اما این یک واقعیت است. نگارش باعث می شود سلول های مغزی مدام در حال فعالیت باشند و جای خود را به سلول های جایگزین بدهند. این فرایند تا انجایی پیش می رود که در مغز دیگر سلول پیری وجود نخواهد داشت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *