راهنمای پر کردن جوهر خودنویس ها

راهنمای پر کردن جوهر خودنویس ها

استفاده از قلم های خودنویس در بین اهالی فرهنگ و ادب بسیار رایج است. اگرچه استفاده از این محصولات بسیار دیده می شود و خودنویس ها مورد استقبال همگان قرار گرفته اند اما نحوه ی استفاده از آنها دارای نکات مهمی می باشد که اگر رعایت نشود ممکن است سبب بروز مشکلاتی برای خودنویس های گران قیمت گردد. یکی از ساده ترین امور در نگهداری از خودنویس های گران قیمت بحث شسشتو و تمیز کردن آنها می باشد.

همانطور که میدانید خودنویس ها بگونه ای طراحی شده اند که جوهر را در نوک خود نگه می دارند. حال اگر نوک ها بدرستی تمیز نشوند ممکن است آسیب ببیند. نوک ها را می توان مهمترین قسمت یک خودنویس دانست. نکته ی بعدی که لازم است برای استفاده از خودنویس ها بیاموزید نحوه ی شارژ مجدد فشنگ های خودنویس ها می باشد. راه های مختلفی برای شارژ وجود دارد که ما به شما روش پمپی را آموزش می دهیم. در این مقاله قصد داریم به این موضوعات بیشتر بپردازیم و نکاتی هرچند خلاصه را در این باب برای شما تشریح نماییم. با ما همراه باشید.

راهنمای تمیز کردن خودنویس های شخصی

در ابتدا شما باید قطعات خودنویس را از هم جدا کنید. برای این امر درب خودنویس را برداشته و سپس سعی کنید به آرامی بدنه را از شل خودنویس جدا نمایید. بعد از این کار شل و پمپ و درب خودنویس را در یک لیوان آب قرار دهید. این نکته را لحاظ کنید که حتما از آب سرد استفاده شود. مدت نگهداری سه قطعه ی یاد شده در لیوان آب سرد یک روز می باشد. گاهی دیده شده است که افراد از آب گرم یا ولرم برای این عمل استفاده می کنند.

باید این نکته را خاطر نشان کنم که استفاده از آب های گرم یا ولرم همان و نابودی نوک خودنویس شما همان. در نتیجه اگر خودنویستان را دوست دارید حتما از آب سرد استفاده کنید. بعد از انجام اینکار برای انکه مطمئن شوید جوهر به کلی از خودنویس خارج شده باید یک بار دیگر شل را زیر شیر آب سرد بگیرید. بعد از اینکار نوبت خشک کردن است. حال باید یک پارچه نرم را بردارید و داخل درب خودنویس کنید و محیط را خشک نمایید. سپس شل و پمپ را بهم متصل می کنید و درب را بر روی آن قرار می دهید. در پایان تنها چیزی که برای شما می ماند یک خودنویس فوق العاده است که کاملا سالم و آماده به کار می باشد.

راهنمای پر کردن جوهر خودنویس ها

یکی از دغدغه های استعمال کنندگان خودنویس ها پر کردن مجدد مخزن جوهر می باشد. هر خودنویسی هرچقدر هم که فوق العاده باشد یک روز خالی از جوهر می گردد. وظیفه ی نویسنده آن است که مخزن جوهر را دوباره شارژ نماید. برای این کار ابتدا درب خودنویس را باز می نمایید و مانند فرایند شسشتوی خودنویس اقدام به جدا نمودن شل از بدنه می کنید. سپس محفظه را با پمپ های جوهری پر می کنید.

سعی کنید این فرایند را چندبار پشت هم انجام دهید تا مطمئن گردید که محفظه به کلی شارژ گشته و آماده استفاده است. بعد از استفاده از پمپ ها حتما نوک خودنویس را با پارچه ای نرم خشک نمایید تا جوهری بر روی ان باقی نماند. در پایان تنها کافیست شل را به بدنه متصل و درب را به آن وصل کنید.

حال خودنویس شما آماده برای نوشتن است و می توانید از نوشتن با ان لذت کافی را ببرید. خودنویس ها ابزار مهم انتقال مفاهیم در بین انسانها می باشند و جوهر در آنها نقش اساسی دارد. بدون جوهر، خودنویسی نیز وجود نخواهد داشت تا افراد از نوشتن با ان لذت ببرند.

ایران پنز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − یازده =