ایران پنز و روز قلم | IRANPENS

روز قلم - فروشگاه ایران پنز

۱۴ تیرماه روز قلم گرامی باد

روز چهاردهم تیر ماه به پیشنهاد انجمن قلم ایران و تصویب شورای فرهنگ عمومی ،به عنوان ( روز قلم ) در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.البته توجه به قلم در سرزمین ما پیشینه‌ای دیرینه دارد. سده‌ها پیش در ایران باستان، تیرگان (سیزدهم تیرماه) یکی از مهم‌ترین جشن‌های ایران باستان بوده که آیین‌های مخصوصی داشته و یکی از آن‌ها پاسداشت قلم بوده است. یکی از دلایلی که برای این جشن ذکر شده، این است که در این روز، هوشنگ، پادشاه پیشدادی ایران، نویسندگان و کاتبان را به رسمیت شناخت و آنان را گرامی داشت، مردم جشن گرفتند و آن جشن به یاد ارجمندی قلم بر جای ماند. دلیل دیگری هم که برای این جشن ثبت شده، این است که به نوشته‌ی ابوریحان بیرونی، سیزدهم تیرماه، روز ستاره‌ی تیر یا عطارد است و چون عطارد، کاتب ستارگان است، می‌توان سیزدهم تیرماه را روز نویسنده نامید.

روز قلم - فروشگاه ایران پنز

قلم خاص و مدیریتی؛ هدیه ای برای آفریدن

قلم در حقیقت به مثابه زبان دوم آدمی است و می تواند هر آنچه که در ذهن نقش می بندد را سیاهه کند، رسالت قلم نوشتن است و کارش شبیه آفریدن و همین ویژگی منحصر به فرد است که قلم را مقدس می کند تا جاییکه پروردگار به قلم سوگند می خورد و آنرا بالاترین اعجاز خلقت می داند. طی اعصار مختلف از گذشته تا به حال قلم واسطی بوده در دست آدمی که با آن زندگی ببخشد یا بستاند،

 بجنگد یا صلح کند و عقد همه پیمان ها و پیوندها و انفصال ها و آنچه از کتب و دانش پیشینیان به ما رسیده همه و همه در گرو یک امضاء و نگارش دست آدمی با قلم بوده است. برند ایران پنز با دانستن جایگاه و اهمیت قلم به عنوان یک وسیله تقدیس شده و با توجه به اینکه اولین فروشگاه تخصصی قلم خاص و مدیریتی در ایران است، همواره سعی کرده بهترین برندهای قلم در دنیا را در لیست فروش خود داشته باشد و علاوه بر آن نوید شخصی سازی قلم خاص و مدیریتی را به صورت حک نوشته بر روی آن بدهد. چه هدیه ای بالاتر از قلم و چه هدیه خاص و مدیریتی جز قلم می توان داد که آفریدن جزو خصایص ذاتی آن باشد، همانطور که مدیران شرکت ها و کارخانه ها یا نویسندگان و وکلا و… با تولید محصول یا کار و دانش و … می آفرینند.

 

ایران پنز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code