اولین خودکار در کجا ساخته شد؟

اولین-خودکار-در-کجا-ساخته-شد

پاسخ اینکه اولین خودکار در کجا ساخته شد؟

خودکارها جزو قلم هایی هستند که جوهر غلیظ و چسبناک را به واسطه یک لوله باریک مخصوص و از طریق حرکت یک توپی ساچمه ای در نوک خود بر روی سطح کاغذ انتقال می دهند. امروزه خودکارها ابزار پرکاربرد نوشتن هستند و در زندگی روزمره از آنها استفاده های گسترده ای می شود. از اینرو شاید بخواهید تاریخچه پیدایش خودکار و اینکه اولین خودکار در کجا ساخته شد ه است را بدانید.

ساخت اولین خودکار 

 اولین قدم در پیدایش این قلم ها با قلم های جوهری برداشته شد که در سال ۱۸۸۸ در آمریکا توسط یک دباغ کننده چرم به نام جان لود برای علامت گذاری پوست حیوانات ساخته شده بود. و اگرچه این قلم ها نتایج موفقیت آمیزی بر روی پوست حیوانات داشتند، اما در سطوح دیگر پراکنده می شدند. با اینحال جان لود پس از ثبت اختراع خود به تولید انبوه این خودکارها فکر نکرد.

همچنین تلاش زیادی برای توسعه این قلم ها در اواخر قرن ۱۹ انجام شد. در حالی که خودکارهای لود اختراع خوبی بودند، اما مفید نبودند. زیرا این خودکارها نیاز به پر کردن دائمی داشتند و همینطور نشتی داشته و در دست نسبتا حجیم بودند. از اینرو کار بر روی یک خودکار ضد نشت و قابل حمل متمرکز شد که بتوان از آن با جوهر روان تر استفاده کرد.

تاریخچه خودکار + کاربرد خودکار چیست

اما اگر بخواهیم به پاسخ اینکه اولین خودکار در کجا ساخته شد؟ بپردازیم ، باید به سال ۱۹۳۵ اشاره کنیم که نقطه عطف بسیار مهمی در این زمینه بود. البته اختراع خودکار که نوعی قلم با نوک ساچمه ای بود به ۴ سال قبل تر یعنی سال ۱۹۳۱ باز می گردد که توسط فردی به اسم لاسلا بیرو ابداع شده بود.

لاسلا بیرو سردبیر یک روزنامه در مجارستان بود که به اتفاق برادرش گئورگ بیرو توانسته بودند کار بسیار موفقی در جهت تولید خودکار انجام دهند. آنها در ابتدا می خواستند یک ابزار نوشتاری ارزان و مفید بسازند تا اینکه  در چاپخانه روزنامه ای که کار می کردند، مشاهده کردند که جوهر چاپ روزنامه به سرعت خشک می شود و این فکر به ذهنشان رسید که از آن در قلم های آبنما استفاده کنند.

لذا یک توپی ساده را روی نوک قلم گذاشتند و دیدند که توپی با حرکتش بر روی سطح کاغذ، در حالی که می چرخد، جوهر را نیز به صورت کنترل شده به کاغذ منتقل می کند. این خودکارها که توسط برادران بیرو ساخته شدند، تولد یک ابزار نوشتاری ارزان و مفید را در مقایسه با سایر قلم ها فراهم می کردند. علاوه بر این تجربه نوشتن روان تری با این قلم ها امکان پذیر بود.اولین خودکار در کجا ساخته شد؟

انواع مدل های خودکار

با اینحال از زمان ساخت اولین خودکار تا به امروز که نزدیک به یک قرن می گذرد، انواع مدل های خودکار با نام و برندهای گوناگون به بازار آمده اند که ما همواره در وب سایت مجموعه هدایای ایران پنز کوشیده ایم تا برترین و با کیفیت ترین و در عین حال ارزانترین و مقرون به صرفه ترین خودکارها از برندهای مطرح داخلی و خارجی را عرضه نماییم.

 

فروشگاه آنلاین خرید قلم 

از اینرو می توانید با انتخاب انواع مدل های خودکار از برندهای مطرح و شناخته شده ای چون شیفر، کراس، یوروپن، ایپلمات، پیرکاردین، فوراور، دلتا، سناتور و… که همگی در وب سایت مجموعه هدایای ایران پنز عرضه می شوند، تجربه استفاده بی نظیری را از خودکار برای خود فراهم آورید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code