معنی روان نویس چیست؟

معنی روان نویس چیست؟ 1

معنی روان نویس چیست؟ + خرید روان نویس

در تعریف معنی روان نویس بد نیست ابتدا به فرهنگ لغت دهخدا مراجعه کنیم که روان نویس را نوعی قلم می داند که مرکب آن در کارخانه پر شده است و نرم و راحت می نویسد. لذا در این‌ تعریف دو ویژگی مهم وجود دارد که آن را از خودنویس و خودکار متمایز می کند. داشتن مخزن جوهر آماده در مقایسه با خودنویس و نرم و راحت نوشتن در مقایسه با خودکار و خودنویس که در نوع خود باعث تمایز روان نویس ها می گردد.

وقتی به پیش دبستانی یا دبستان می رویم برای اولین بار با مداد آشنا می شویم. در سال های بعد ما شروع به تشخیص موارد دیگر می کنیم. می آموزیم که انواعی از قلم مانند خودکار، خودنویس و روان نویس هم وجود دارند و هریک با مایعی به نام جوهر کار می کنند.

امروزه وقتی صحبت از قلم می شود، انواع مختلفی از آن به ذهن متبادر می گردد. چراکه هر نوع از انواع قلم در درون خود به چند نوع دیگر تقسیم می شوند. با اینحال یکی از محبوب ترین انواع قلم ها، روان نویس ها هستند که بر خلاف غالب خودکارها می توانید آنها را پر کنید یا مخزن جوهرشان را عوض کنید و بدین ترتیب بارها استفاده کنید.

روان نویس چیست

روان نویس ها هرچند به لحاظ ظاهری بسیار شبیه خودکارها هستند اما این امکان را به شما می دهند که با جوهر بسیار روان تر بنویسید. همچنین برای نوشتن با آن نیاز به فشار وارد آوردن زیاد بر روی کاغذ ندارید. لذا صرفا با لمس نوک غلتکی آن بر روی کاغذ، قادر به نوشتن خواهید بود.

روان نویس ها را می توان پر کرد و دوباره استفاده کرد. در مورد نحوه انجام این کار باید اذعان کرد که آنها معمولا به صورت پیچی از وسط باز می شوند. لذا این امکان وجود دارد که قسمت های بالایی و پایینی روان نویس را از هم جدا کنید. به این ترتیب می توانید به مخزن جوهر لوله شکل داخل روان نویس برسید.

این مخزن جوهر لوله ای، همان کارتریجی است که جوهر موجود در روان نویس در آن ذخیره می شود. جوهر موجود در این کارتریج، سیال و روان است که به هنگام نوشتن به نوک غلتکی روان نویس هدایت می شود و ما را قادر به نوشتن می کند.

فروشگاه آنلاین خرید قلم

برای خرید و سفارش جدیدترین و برترین مدل های روان نویس و خودنویس اعم از شیفر، کراس، یوروپن، ایپلمات، پیرکاردین، ملودی و… می توانید به سایت مجموعه هدایای ایران پنز مراجعه نمایید تا این محصولات را با قیمت های مناسب و ارزان تهیه نمایید.

حکاکی رایگان قلم

همچنین خدمات چاپ و حکاکی لیزری به صورت سفارشی و اختصاصی در مجموعه هدایای تبلیغاتی ایران پنز صورت می پذیرد. و حتی به صورت عمده از مجموعه هدایای تبلیغاتی گیفتو تهیه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code