روان نویس یعنی چی ؟

روان نویس یعنی چی ؟ 1

آیا میدانید روان نویس یعنی چی ؟

اگر بخواهیم در پاسخ به روان نویس یعنی چی ؟ به یک تعریف ساده بسنده کنیم باید گفت که روان نویس یکی از انواع قلم است که به جهت استفاده از جوهر مایع در آن، روان و راحت می نویسد و صرفا با تماس نوک آن با سطح کاغذ قادر به نوشتن خواهید بود. این در صورتی است که برای استفاده از سایر قلم ها چون خودکار می بایست کمی نوک قلم را بر روی سطح کاغذ فشار دهید.

اصولا روان نویس ها به جهت فرمولاسیون جوهر خود که به صورت مایع روان است، در نوشتن های طولانی باعث خستگی دست نمی شوند. همچنین دست ها به جهت روان بودن عمل نوشتن بر روی کاغذ از آزادی عمل بیشتری برخوردارند که این به زیبا نوشتن کمک می کند و حتی گزینه ای مناسب برای خوشنویسان قلمداد می گردد.

استفاده از روان نویس

به علاوه از روان نویس ها برای امضاء کردن اسناد و مدارک یا چک ،یادداشت برداری ،خاطره نویسی و … استفاده می گردد. با این وجود حتی می توان در تعریف روان نویس یعنی چه ؟ آن را نوعی قلم شبیه خودکار دانست که چون روان و راحت می نویسد و نوشتار زیبایی دارد، برای امور خاص نوشتن استفاده می شود.

روان نویس یعنی چی ؟

خودکار یا روان نویس

در واقع مکانیزم عمل روان نویس همچون خودکار است منتها جوهر استفاده شده در آن چون به صورت مایع روان است، باعث می گردد جوهر بر روی کاغذ سریعتر و بدون فشار ثبت گردد که البته کمی دیرتر از جوهر خودکار بر روی کاغذ خشک می شود. به علاوه جوهر روان نویس با استفاده از کارتریج و مخزن جوهر تامین می شود که قابل تعویض یا پرشدن است و به همین خاطر می توانید بارها و بارها تا زمانی که نوک روان نویس شما خراب نشده از آن استفاده کنید.

 

 

امروزه بسیاری از مردم در کنار خودکار و خودنویس ترجیح می دهند از روان نویس ها نیز استفاده کنند، چون قلم هایی کاربردی هستند که راحتی و روانی در نوشتن را برای شما به ارمغان می آورند. روان نویس ها در رنگ بندی های متنوع و طرح های گوناگون و البته با رنگ جوهر های مختلف عرضه می شوند و حتی از این بابت نیز می توانند با سلیقه های زیادی همراه شوند.

فروشگاه آنلاین خرید قلم

برای تهیه یا سفارش انواع مدل های روان نویس از برندهای معتبر و شناخته شده خارجی اعم از کراس، ایپلمات، یوروپن، شیفر، ملودی، پیرکاردین و… می توانید به سایت مجموعه هدایای تبلیغاتی ایران پنز مراجعه کنید تا با قیمت های مناسب و اقتصادی، روان نویس مورد علاقه خود همراه با حکاکی متن یا اسم مورد نظرتان سفارش داده و تهیه نمایید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code