راه حل خودکار خشک شده

راه حل خودکار خشک شده

بهترین راه حل خودکار خشک شده

خودکارها جزو ابزارهای مهم و پرکاربرد نوشتن هستند که غالب افراد تجربه استفاده از آن ها را داشته اند. و با وجود کاربردهای فراوان و نقش مهمی که در زندگی روزمره ما دارند، گاهی ممکن است ننویسند و جوهر آنها خشک شده باشد. هرچند جوهر نرم و چسبناک خودکارها در برابر خشک شدن مقاوم هستند اما با اینحال ممکن است به طور ناگهانی کار نکنند و جوهر آنها خشک شود. در این مقاله به راه حل خودکار خشک شده میپردازیم؛

 اگر خط خطی هایی بر روی یک تکه کاغذ با خودکار انجام داده اید تا شاید بنویسد و باز هم نتیجه ای نداده است از خودکار خود دست نکشید. چراکه راه حل برای خودکار خشک شده وجود دارد تا جوهر آن دوباره جریان یابد و خودکار شما بنویسد.

اما با وجود راه حل برای خودکار خشک شده، باید در نظر داشته باشید که همیشه هم خودکارها قابل نجات نیستند و ممکن است راه حل ما یا هر راه حل دیگر برای برخی خودکارها کارساز نباشد و نیاز به تعویض خودکار یا کارتریج داشته باشید.

راه حل خودکار خشک شده

راهکار استفاده مجدد از خودکار خشک شده + راه اندازی مجدد خودکار

ما سه راه حل برای خودکار خشک شده و راه اندازی مجدد خودکار داریم که می تواند آن را از خشکی نجات دهد و امکان نوشتن با آن را فراهم آورد که عبارتند از:

  • استفاده از گرما برای احیای خودکار

در این روش می بایست به نوک قلم خودکار خشک شده گرما وارد کنید.

  1. اولین راه این است که خودکار خشک شده را با سر به مدت ۵ دقیقه در یک لیوان آب جوش  قرار دهید و بعد از طی این زمان آن را روی کاغذ تست کنید. یا اگر به هر دلیلی نمی خواهید بدنه قلم خیس شود، کارتریج آن را درآورده و ان را با سر داخل آب جوش قرار دهید.
  2. دومین راه این روش استفاده از یک سشوار است که می توانید با استفاده از آن نوک کارتریج یا خودکار را گرم کنید. و راه آخر در این روش نگه داشتن نوک قلم یا نوک کارتریج به مدت دو الی سه ثانیه بر روی شعله مستقیم فندک و کبریت یا شمع و گاز است.

در هر یک از این راه ها باید دقت کنید که باعث ذوب شدن یا وارد کردن گرمای زیاد به نوک خودکار خشک شده یا کارتریج نشوید. گرما باید متعادل وارد شود تا گرفتگی حاصل از خشک شدن جوهر باز شود. حتی می توانید نوک خودکار یا کارتریج آن را دور یک فویل آلومینیومی بپیچید تا گرمای مستقیم بدان وارد نشود و ذوب نگردد.

  • حفظ جریان جوهر با حلال ها

همچنین می توانید خودکار خشک شده را با یک حلال راه اندازی کنید. این حلال می تواند الکل، استون، نفت سفید، تینر بدون بو یا حتی بزاق دهان باشد. می بایست نوک قلم را به یکی از این حلال ها آغشته کنید تا مرطوب شود و سپس بر روی کاغذ بکشید تا ببینید کار می کند یا نه که معمولا جواب هم می دهد.

  • استفاده از اصطکاک و جاذبه

می توانید با استفاده از ایجاد اصطکاک و به کمک جاذبه، خودکار خشک شده را به کار بیاندازید. کافی است نوک قلم را روی سطح پلاستیکی بمالید تا توپی نوک آن بچرخد. زمانی که خط خطی کردن روی کاغذ جواب نمی دهد، گاهی اوقات کشیدن آن روی یک سطح پلاستیکی جواب می دهد. حتی می توانید آن را روی یک پاک کن لاستیکی یا کف کفش خود بمالید تا گرفتگی یا گیر توپی آن برطرف شود و قادر به نوشتن باشید.

به علاوه ممکن است بین جوهر و نوک آن در کارتریج حباب ایجاد شده و فاصله باشد که در اینصورت می توانید خودکار را از انتهای آن گرفته و چندین بار به شدت تکان دهید و اگر افاقه نکرد، به مدت طولانی حداقل یک روز خودکار را به صورت وارونه در جاقلمی یا یک لیوان قرار دهید.

و اگر چنانچه هیچ یک از این راه حل ها برای خودکار خشک شده جواب نداد، به ناچار می بایست در فکر تهیه خودکار دیگر یا کارتریج خودکار باشید.

خرید خودکار

از اینرو می توانید برای تهیه انواع قلم و خودکار از برندهای مطرح خارجی و داخلی اعم از شیفر، کراس، یوروپن، ایپلمات، پیرکاردین، فوراور، دلتا، سناتور و.. یا تهیه کارتریج آنها از طریق مجموعه هدایای ایران پنز، مرجع فروش انواع قلم و خودکار در ایران اقدام نمایید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *