راهنمای خرید خودنویس

راهنمای خرید خودنویس

راهنمای خرید خودنویس ها

برای استفاده مطلوب و بهینه از هر چیزی یا داشتن یک خرید خوب و ایده آل می بایست حتما قبل از خرید، یک سری راهنمایی ها و اطلاعات از محصول به دست آورد و بدون آن با توجه به گستردگی محصولات و تنوع تکنولوژی به کار رفته در ساخت و نحوه عملکرد آنها ممکن است متضرر شویم.  یکی از این محصولات که داشتن اطلاعات از آنها باعث می شود تا خرید بهینه و مناسبی داشته باشیم خودنویس است. در اینجا به راهنمای خرید خودنویس میپردازیم:

مشاهده انواع خودنویس ها

از زمانی که خودنویس توسط عباس ابن فرناس، دانشمند بزرگ عرب ساخته شد و بعدها در قرن هفدهم توسط یک مخترع آلمانی با بهره گیری از پر تیغ جوجه تیغی و چوپ پنبه ساخته شد تا به الان دچار تغییر و تحولات زیادی شده است. در واقع خودنویس به سبب اینکه از جوهر مایع رقیق در مخزن جوهر خود بهره می برد با استفاده از دو خاصیت مویینگی و گرانش و فقط با فشار نوک آن بر روی کاغذ، عمل نوشتن را انجام می دهد.

شاید یکی از دلایلی که برخی خودنویس را برای نوشتن انتخاب می کنند این است که ساختار کلاسیکش، حس و حال خاصی از آرامش و لذت به آدم می بخشد. با اینحال مواردی که می بایست در انتخاب خودنویس به آن توجه کنید عبارتند از:

خودنویس متناسب با نیازمان انتخاب کنیم

باید این نکته را در نظر داشته باشیم که برای چه کاری یا در واقع چه نوع استفاده و نگارشی می خواهیم خودنویس تهیه کنیم و بخریم، چون خودنویس ها دارای نوک های متفاوتی در سه سطح نازک (F)، متوسط (M) و پهن (B) هستند که اگر بدان دقت نشود ممکن است برای مثلا خوشنویسی و طراحی که از خودنویس با نوک پهن استفاده می شود، ما خودنویس با نوک نازک خریده باشیم و…

حتی نوک خودنویس ها در هر سطح باز دارای انواعی است مثلا خودنویس با نوک سطح نازک ممکن است در دو دسته خیلی نازک و نازک دسته بندی شود و همینطور بقیه آنها که در اینصورت می توان با نوشتن، سلیقه خود و تناسب آن با استفاده ای که قرار است بکنید را پیدا کنید.

راهنمای خرید خودنویس

به اندازه و طراحی خودنویس دقت کنیم

خودنویس ها دارای شکل و طراحی و اندازه های مختلف و متفاوتی هستند که بسته به سلیقه و تفکر مهندسین ساخت آن، ارگونومی خاص و طراحی ویژه ای پیدا کرده اند لذا شما می توانید انواع خودنویس با شکل و طراحی و اندازه های ظاهری متفاوت چون چاق و باریک یا بلند و کوتاه بیابیدکه در اینصورت باید خودنویسی انتخاب کنید که متناسب با دستان شما باشد و به خوبی در آن جای بگیرد و کوچک و بزرگ نباشد. همچنین دقت به مسائلی چون داشتن گیره که آنرا ایده آل گذاشتن در جیب کت و پیراهن می کند یا وجود درپوش که از پاشش جوهر آن جلوگیری می کند، بسیار کاربردی خواهد بود.

راهنمای خرید خودنویس

مشاهده انواع خودنویس ها

نوع پر کردن مخزن جوهر خودنویس را در نظر بگیریم

معمولا هر خودنویس از مکانیزم و شیوه خاصی برای پر شدن مخزن جوهر خود بهره می برد که می توان آن را به ۳ دسته کارتریجی، پمپی و قطره چکانی تقسیم کرد. حال در نظر بگیرید که فردی می خواهد یک خودنویس برای استفاده طولانی مدت خریداری کند که اگر به مکانیزم جوهر رسانی آن توجه نکند و مثلا از نوع کارتریجی آن تهیه کند که به صورت تعویضی انجام می پذیرد، بعد از اتمام جوهر آن ممکن است کارتریج مختص آن را نیابد یا نمی تواند از انواع رنگ ها استفاده کند و باید به رنگ های کارتریج موجود در بازار اکتفا کند.

در این صورت خودنویس خریداری شده بعد از اتمام جوهرش، محدود یا بلااستفاده می ماند. در صورتی که در نوع مخزن پمپی یا قطره چکانی با خرید یک شیشه جوهر که می تواند هر رنگی داشته باشد، براحتی می توانید مخزن خودنویس خود را پر کنید و سالها به همین طریق از آن استفاده کنید.

به جنس و کیفیت خودنویس توجه کنیم

جنس و کیفیت خودنویس ها می تواند تا حد زیادی نمایانگر دوام آنها نیز باشد، لذا اگر می خواهید برای زمان طولانی خودنویسی را داشته باشید و از آن استفاده کنید نباید به سراغ خودنویس های یک بار مصرف یا ساخته شده از پلاستیک نامرغوب و نوک ساخته شده از آلیاژهای فلزی بی کیفیت بروید. معمولا بهترین نوک خودنویس از آلیاژهای فلزی طلا و استیل ضد زنگ یا فولاد ساخته می شود که انعطاف و کیفیت خوب و منحصر بفردی دارد.

همچنین دقت کنید که اگر دستانتان زیاد عرق می کند یا چرب می شود از خودنویس هایی استفاده کنید که اصطکاک خوبی بر روی بدنه آن وجود داشته باشد و در دستان شما نلغزد.

راهنمای خرید خودنویس

مشاهده انواع خودنویس ها

قیمت آن را در نظر بگیریم

همیشه کیفیت تابع قیمت آن نیست و بعضا خودنویس هایی وجود دارند که با پرداخت قیمت گزاف، کارایی و کیفیت شاید یک خودنویس چند ده هزارتومانی را نداشته باشند. بر همین اساس لزوم توجه به نقد و بررسی های صورت گرفته درباره هر خودنویس یا کسب اطلاعات درباره آن می تواند کارساز باشد. البته خرید از نمایندگی فروش هم می تواند راهکاری در زمینه خرید جنس باکیفیت و ارزان باشد.

با اینحال خرید برخی برندهای معتبرتولید کننده خودنویس چون کراس، یوروپن، ایپلمات، شیفر و… هم می تواند نوید جنس با کیفیت را به شما بدهد حال در هر رده قیمتی که باشد. لذا بر این اساس در سایت مجموعه ایران پنز، برترین خودنویس های روز ایران و جهان، با قیمت های بسیار رقابتی عرضه می شود

مشاهده انواع خودنویس ها

کلیدواژه : خودنویس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *