روان نویس و خودنویس

روان نویس و خودنویس 1

انتخاب روان نویس و خودنویس

امروز ما با تنوع بیشتری از انواع قلم ها مواجه هستیم که هر یک سبک نوشتار خاصی را برای ما به همراه می آورند. از جمله روان نویس و خودنویس که دو مدل از انواع قلم های محبوب ،برای نوشتن محسوب می گردند. معمولا کسانی که روان نویس یا خودنویس را انتخاب می کنند، برای نوشتن های روزمره کم اهمیت دست به اینکار نمی زنند و از این دو ابزار نوشتن برای امضاء کردن چک و اسناد، یادداشت نویسی های کوتاه، خوشنویسی و کلا برای تمایز قائل شدن دست خط و نوشته یا امضاء بهره می برند.

 

 

و اما در تعریف روان نویس می توان گفت که نوعی قلم شبیه خودکار است که به جهت برخورداری از نوک غلتکی و جوهر مایع روان، بدون فشار بر روی کاغذ و صرفا با تماس با آن بسیار روان می نویسد. و خودنویس، قلمی با نوک فلزی ثابت غیر توپی یا غلتکی است که یک مخزن جوهر روان دارد و با هدایت مستقیم قطره ای آن به نوک فلزی خود می نویسد.

همچنین میزان نفوذ جوهر به کاغذ به عرض مخزن جوهر و ضخامت نوک آن بستگی دارد. روان نویس و خودنویس، بویژه خودنویس ها از نوک های فلزی با قطر و اندازه های مختلفی تولید می گردند که هریک می توانند استفاده بخصوصی داشته باشند.

 

 

با اینحال برای نوشتن های روزمره ممکن است از روان نویس ها به جای خودکار استفاده شود ولی استفاده از خودنویس ها برای اینکار کمتر اتفاق می افتد. روان نویس ها در عین حال که سرعت نوشتن را افزایش می دهند، باعث خستگی دست نمی شوند. همچنین نوشتن با آنها به جهت استفاده از جوهر مایع روان، زیباتر و دلپذیرتر از نوشتن با خودکار است.  اما خودنویس ها که از قلم های کلاسیک محسوب می شوند برای کارهای روزمره چندان مناسب نیستند. اصولا از روان نویس و خودنویس برای نوشته های روزانه مهم، امضاء کردن و توشیح نویسی اسناد، یادداشت برداری های کوتاه، خوشنویسی و… استفاده می گردد.

چه کسانی از خودنویس استفاده میکنند؟

از اینرو اغلب کسانی که از روان نویس و خودنویس استفاده می کنند معمولا جزو کسانی هستند که با امضای چک و اسناد مهم در ارتباط هستند مثل مدیران و تجار یا وکلا و قضات و… یا به زیبایی و خط خوش اهمیت می دهند همچون خوشنویسان، فرهنگیان، دانشجویان یا کلا علاقه مندان به خط زیبا که اقدام به تهیه روان نویس یا خودنویس می نمایند. بر این اساس روان نویس و خودنویس همواره بخشی از اقلام نوشتن برای افراد مهم یا علاقه مندان به خط خوش و زیبا بوده است.

فروشگاه آنلاین خرید قلم

برای خرید و سفارش جدیدترین و برترین مدل های روان نویس و خودنویس اعم از شیفر، کراس، یوروپن، ایپلمات، پیرکاردین، ملودی و… می توانید به سایت مجموعه هدایای ایران پنز مراجعه نمایید تا این محصولات را با قیمت های مناسب و ارزان تهیه نمایید.

حکاکی رایگان قلم

همچنین خدمات چاپ و حکاکی لیزری به صورت سفارشی و اختصاصی در مجموعه هدایای تبلیغاتی ایران پنز صورت می پذیرد. و حتی به صورت عمده از مجموعه هدایای تبلیغاتی گیفتو تهیه کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code