قلم های نمدی

معرفی انواع قلم های نمدی

قلم های نمدی و قلم موهای هنری

این مقاله آموزشی به توضیح قلم های نمدی و قلم موها می پردازد. در واقع هدف از ارائه این مقاله توضیح درباره انواع قلم موهای حرفه ای دنیای هنر می باشد. البته قلم های صنعتی مانند خودکار نمدی نیز از جمله موضوعاتی می باشد که در این مقاله به توضیح آن می پردازیم.

معرفی خودکار نمدی

نوع دیگری از قلم های نوشتاری که کمتر به گوش شما خوانندگان خورده است، قلم های نمدی می باشد. قلم های نمدی یکی از وسائل نوشت افزاری صنعتی تلقی می شود. این قلم ها برای نوشتن بر روی فلز، شیشه، پلاستیک و کاغذ مناسب می باشد. فرایند مکانیکی در این قلم ها بسیار ساده است. در این قلم مرکب از فشنگ یا فتیله آغشته شده به مرکب به نوک قلم که متخلخل می باشد منتقل می شود و سپس بر روی شی نقش می بندد.

لازم به ذکر است که نام نمدی به این دلیل انتخاب شده است که نوک این قلم ها از نمد یا پلاستیک ساخته شده است. تفاوت این قلم نسبت به قلم های خودنویس و ساچمه ای در مرکب آن می باشد که در این قلم مرکب ها بسیار پر رنگ و رنگارنگ می باشند. البته این مرکب ها از جمله موادی می باشد که در برابر هوا بسرعت خشک می گردد و سبب می شود قلم های نمدی در امور صنعتی بسیار کارامد تلقی شود.

قلم هنری و قلم مو

نوع دیگری از قلم های پرکاربرد در دنیا، مربوط به نقاشی و رنگ آمیزی می باشد. قلم موها انواع مختلفی دارند و به سبک های مختلفی تهیه و تولید می شوند. بطور مثال در زیر تعدادی از قلم موها را برای شما شرح خواهیم داد.

  • قلم موی bright
  • قلم filbert
  • قلم mob
  • قلم rigger
  • قلم گندمی
  • قلم نیزه ای

قلم های نمدی

معرفی قلم موی bright

این قلم مو دارای موهای بسیار کوتاهی می باشد و معمولا هنرمندان از آن برای خراشیدن و برداشتن رنگ استفاده می کنند. این قلم مو جزء قلم های تخصصی دنیای هنر تلقی می شود.

معرفی قلم موی filbert

این قلم مو دوکاره می باشد و شما می توانید از آن برای کشیدن خطوط پهن و باریک استفاده کنید. در صورت استفاده از کناره های قلم خطوط باریک حاصل شده و درصورت استفاده از سمت تخت آن خطوط پهن بر روی بوم نقش می بندد. معمولا از این قلم مو برای کشیدن ابرها و درختان استفاده می شود و در سبک های نقاشی طبیعت گرایی مورد استفاده قرار می گیرد.

معرفی قلم موی mob

نام دیگر این قلم مو، محوکن می باشد. اگر به دنبال قلم مویی با قدرت و ظرفیت بالا در نگهداری رنگ می گردید می توانید از این قلم مو استفاده کنید. قلم موی محو کن توانایی نگهداری میزان بالایی از رنگابه را در خود دارد. هدف اصلی استفاده از این قلم مو، ایجاد پس زمینه می باشد. در واقع شما می توانید با این قلم مو یک آسمان بزرگ را در پس زمینه بوم خود ایجاد نمایید.

تنها نکته ی مهم در هنگام استفاده از این قلم مو شسشتوی دقیق آن می باشد که حتما بعد از اتمام کار باید زمان زیادی را به این امر اختصاص دهید. دلیل صرف زمان زیاد هم تنها مربوط به حجم رنگابه موجود در قلم می باشد که باید بطور کامل تخلیه شود.

معرفی قلم rigger

این قلم مو که به قلم لاینر نیز معروف است شکل عجیبی دارد. این قلم مو بسیار باریک می باشد و در آن موهایی بسیار دراز تعبیه شده است. از این قلم برای کشیدن انواع شاخ و برگ درختان استفاده می کنند.

اگر دوس دارید یک گربه زیبا را در تصویر خود نشان دهید بهترین راه، استفاده از قلم لاینر می باشد، که می تواند اشکال بسیار کوچک را به بهترین شکل ممکن ترسیم نماید. این قلم جزء قلم های تخصصی حوزه ی هنر تلقی می شود و معمولا هنرمندان متخصص از آن استفاده می نمایند.

معرفی قلم گندمی

  • نوعی از قلم موی پرپشت می باشد که از این قلم برای به تصویر کشیدن صورت ها استفاده می شود.
معرفی قلم موی نیزه ای
  • برعکس قلم موی گندمی این قلم مو کم پشت می باشد و از ان برای کشیدن خطوط بلند استفاده می کنند.
کلیدواژه : قلم هنری و قلم مو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *