قلم پارکر

شرکت پارکر

شرکت پارکر را می توان یکی از غول های بزرگ صنعت قلم و نوشت افزار در جهان دانست. این کمپانی بسیار بزرگ در واقع یک تولید کننده لوکس بشمار می رود. موسس این شرکت آقای سافورد پارکر می باشد. شاید جالب باشد بدانید که آقای پارکر از ابتدا قصد تولید خودنویس های فوق العاده را نداشت و بر اثر یک اتفاق اقدام به تولید محصولات نوشت افزاری نمود. اقای پارکر از خودنویس های دوران خود بشدت عصبانی بود و آنها را لایق نوشتن نمی دانست.

خودنویس های آن دوران فرایند انتقال جوهر به کاغذ را به خوبی انجام نمی دادند و این مسئله سبب گشته بود که نوشته های زیبایی خلق نگردد. همین علت کافی بود تا آقای پارکر را مجاب نماید که اقدام به تولید خودنویس های کاربردی کند. در این مقاله قصد داریم به آقای پارکر و کمپانی او بیشتر بپردازیم و مطالب جالبی را برای شما بازگو نماییم. با ما همراه باشید.

فلسفه وجودی شرکت پارکر

آقای سافورد پارکر همواره به یک اصل معتقد و آن تولید خلاق بود. ایشان معتقد بودند که یک شرکت زمانی موفق خواهد شد که محصول خوبی تولید کند. بنظر ایشان حتی اگر یک محصول از قیمت بالایی برخوردار باشد اما کیفیت مناسبی داشته باشد مشتریان را به خود جذب می نماید. شغل اولیه آقای پارکر معلمی بود. آقای پارکر صبح ها مشغول به کار معلمی بود و عصرها قلم های شرکت جان هالند را به فروش می رساند. بیشتر مشتریان آقای پارکر، شارگردان او بودند. آقای پارکر خود یک تعمیرکار ماهر خودنویس بود. بعد از مشاهده مشکلات فراوان در خودنویس های جان هالند تصمیم گرفت خود یک خودنویس کاربردی تولید کند.

گشایش کمپانی پارکر

شرکت پارکر در سال ۱۸۸۸ تاسیس گشت و ایالت ویسکانسین آمریکا برای اولین بار شرکتی را به خود دید که در آینده به یک غول بزرگ در حوزه نوشت افزار تبدیل می گردد. اولین محصول کمپانی پارکر در سال ۱۸۸۹ ساخته و به ثبت رسید. در ان زمان خودنویس ها از کارایی بالایی برخوردار بودند و تولید کنندگان مجبور بودند خودنویس های تولیدی خود را به ثبت برسانند.

اوج کمپانی پارکر

شاید اوج محبوبیت کمپانی پارکر در سال های اولیه تاسیس خود را باید در سال ۱۸۹۴ جستجو کرد. در آن سال بود که آقای پارکر اولین خودنویس مخزن جوهری خود را تولید نمود و نام آن را لوکی کرو نهاد. این خودنویس در ان زمان بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت و سبب شد فروش خوبی نصیب شرکت پارکر و سرمایه گذارانش شود.

شروع فروش جهانی کمپانی پارکر

شروع فروش جهانی کمپانی پارکر به سال ۱۹۰۳ بر میگردد که آقای پارکر تصمیم به بازاریابی در سایر کشورها گرفت. در این سال بود که برای اولین بار محصولات کمپانی پارکر در کشوری غیر از آمریکا به فروش می رسید.

شرکت خانوادگی پارکر

این شرکت را می توان به عنوان یک شرکت خانوادگی معرفی نمود. تنها گذشت چند سال لازم بود تا پسران آقای پارکر به او بپیوندند. راسل و کنت تصمیم گرفتند در سال ۱۹۱۸ به پدر خود ملحق شوند و کسب و کار شرکت پارکر را بیش از پیش گسترش دهند. تنها یکی دو سال لازم بود تا فروش این شرکت از مرز یک میلیون دلار عبور کند.  بعد از آمدن فرزندان، کارها با سرعت بیشتری پیش می رفت و در سال ۱۹۲۱ قلمی در کارخانه پارکر تولید گشت که یک قلم فوق العاده کاربردی و گران قیمت محسوب می شد.

شرکت در پارکر در آینده

این شرکت امروزه یکی از بزرگترین غول های تولید نوشت افزار محسوب می شود. اگرچه دیگر آقای پارکر در میان مدیران شرکت نیست تا بتواند عظمت شرکت ساخته شده ی خود را از نزدیک ببیند. او بنایی را تاسیس نمود که امروزه مظهر خلاقیت و ابتکار است و توانست الگویی مناسب برای کسب و کارهای مختلف محسوب گردد.

کلیدواژه : نمایندگی پارکر
ایران پنز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code